Ja si e uron Komandant Sokolin shoku i luftës për 28 Nëntor

Shqiptarëve që e duanë Atdheun pa hile, Heroit të gjallë Sami Ukshini, patriotit të madh, njeriut të hekurt nga Dukagjini ty o vëlla Sami Ukshini Urime, Gëzuar 28 Nëntori, i Kastriotit , Ismail Qemajlit, Isa Boletinit, e Adem Jasharit ! Urime, gëzuar festa për të cilën me burreri luftove për të cien u sakrifikove , su trembe kurrë , për ty që gjithmonë drejt qëndrove … Respekt të thellë deri në përkulje për ty o vëlla Sami , ti je aij që mbrojte me gjoksin tuaj Lirinë e popullit nderin e Kastriotit. Për ty o vëlla që sot qëndron në kazamatet , aty ku shkruhët Lavdi i burrave të kombit , aty ku mbrohët dinjiteti ynë njerezor aty mbroni vlerat tona kombëtare. Për ty o vëlla vuan historia , krejt shoqëria ,për ty sot e plagosur e vrare në besë ju pret Liria. Rroftë 28 Nëntori Dita e Flamurit, Dita e Pavarësisë! Rroftë Kombi shqiptar i lirë dhe i bashkuar! Dita e Përgjegjësisë! (Sami Fejza, veteran i UÇK-së)


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu