‘Kallen’ serbët pas postimit të Dua Lipës, vërshojnë me komente (FOTO)

Këngëtarja e njohur shqiptare me famë botërore Dua Lipa, njihet për talentin e saj në muzikë dhe hitet e shumta që ka sjellë ndër vite.

Ajo ka pushtuar top listat më të rëndësishme në botë dhe padyshim se është krenari për të gjithë shqiptarët, shkruan Indeksonline.

Madje Dua asnjëherë nuk harron të promovoj shqiptarët në secilën situatë që i jepet mundësia.

Së fundmi ajo ka publikuar një fotografi të flamurit ‘Autochthonous” me simbole kombëtare shqiptare.

Kjo ka ngjallur një reagim të orkestruar të serbëve të cilët kanë vërshuar me komente që nxisin urrejtje e që shfaqin hapur pretendimet fashiste të tyre.

Kjo edhe njëherë ka dëshmuar se ata nuk kanë ndryshuar fare pasi edhe tek gjeneratat e reja është përcjellur urrejtja dhe pretendimet e sëmura të tyre.

Kujtojmë që Dua Lipa ka korrur një sukses të madh në arenën ndërkombëtare dhe nuk është këngëtarja e vetme shqiptare me sukses të tillë.

data-full-width-responsive="true">

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu