Kapet fëmija para se ta shpërthente bombën që e kishte në trup (VIDEO)

Autoritetet e sigurisë së Irak kanë arritur ta kapin një fëmijë rreth 14-vjeçar, i cili po mbante të veshur një bombë në brez.

Ai është kapur dhe më pas i është hequr mjeti shpërthyes, duke bërë kështu që ta shpëtojnë atë dhe të tjerët që do të mund të pësonin nga shpërthimi i tij.

Raportohet se ai ishte i dirigjuar nga organizata e shpallur terroriste ISIS.

Në videon më poshtë shihet ngjarja.

http://www.youtube.com/watch?v=luezfUBguPU


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu