Kryeparlamentari turk Şentop takohet me homologun e tij Xhaferi

Kryetari i Kuvendit të Madh Popullor të Türkiye-s (TBMM) Mustafa Şentop, në kuadër të vizitës së tij dyditore në Maqedoninë e Veriut është takuar me homologun e tij Talat Xhaferi.

Şentop dhe delegacioni shoqërues u pritën nga Xhaferi në Kuvend.

Takimi mes delegacioneve u mbajt mbyllur për media.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu