Mediet franceze: Kush fitoi në Maqedoni?!

Zgjedhjet në Maqedoni kanë marrë vëmendje ndërkombëtare.

Po ashtu edhe ato franceze i kanë ndjekur me vëmendje zhvillimet e njëpasnjëshme në Maqedoni, në kuadër të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare.

Portalet madje edhe shtypi, si psh “Le Mond”, radioja ndërkombëtare franceze “RFI”, gazeta “Nuvel Obce”, kanë deklaruar se edhe partia qeveritare edhe opozita kanë shpallur fitore pas votimit të djeshëm, raporton “Mia”.

Disa nga mediet, përshembull “Euronjus”, kanë shkruar “Kush i fiton zgjedhjet në Maqedoni, duke e vlerësuar shumë të afërt rezultatin mes VMRO dhe LSDM-së.

“Nuvel Obs” shkruan se partitë që kanë marrë më shumë vota, mund të hyjnë në koalicion me partitë shqiptare. /albeu.com/


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu