Mickoski: Qeveria e ardhshme e VMRO-së është e gatshme të ulet në tavolinë me qeverinë në Sofje

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski gjatë vizitës së sotme në komunën e Shtipit, tha se Qeveria e ardhshme e VMRO-DPMNE-së është e gatshme të ulet sërish në tavolinë me qeverinë në Sofje.

Ai këtë e pohoi duke iu përgjigjur pyetjes së gazetarëve lidhur me refuzimin e iniciativës për referendum, cilat janë hapat e ardhshëm dhe çfarë do të bëhet pas ardhjes në pushtet.

Mickoski, theksoi se Qeveria e ardhshme e VMRO-DPMNE-së është e gatshme të ulet sërish në tavolinë me qeverinë në Sofje dhe të rinegociojë të gjitha rrethanat që ata tani i konsiderojnë si asimiluese dhe janë frenë në rrugën e Maqedonisë drejt anëtarësimit të plotë në BE.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu