Nikovski: Tirana përzihet në punët e brendshme të Maqedonisë

Analisti Risto Nikovski mendon se Maqedonia duhet të kërkojë sqarime nga Tirana, duke konsideruar se Edi Rama përzihet në punët e brendshme të Maqedonisë, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Ish-ambasadori i Maqedonisë thotë se duhet të kërkohet qëndrim edhe nga Brukseli dhe Washingtoni. Më tej, Nikovski thotë se nëse vendi nuk proteston, atëherë duhet së paku që të pyet për këto gjëra, në vend se të heshtë./Telegrafi/


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu