Ballina Etiketimet Tirana

Etiketim: tirana

Sheshi ‘Skëndërbej’ në Tiranë, zgjidhet sheshi më i bukur i Europës...

Sheshi “Skënderbej” në Tiranaë ka marrë çmimin prestigjioz europian për “Hapësirën Publike Urbane 2018”. Çmimi u akordua nga Qendra e Kulturës Bashkëkohore e Barcelonës si...

Dibra e Madhe do rikthehet ashtu siç ka qenë, qytet i...

Dibra e Madhe me plot bindje mund të thuhet se është qyteti më i dëmtuar shqiptar në mbi një shekull nga gjithë ndryshimet e...

Çfarë ndodhi në Sarajevë? Pse u ndërpre konferenca Rama-Vuçiç?

Konferenca për shtyp e kryeministrave të gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor nuk ka shkuar si duhet. Në fakt, ajo është ndërprerë për shkak të...

Nikovski: Tirana përzihet në punët e brendshme të Maqedonisë

Analisti Risto Nikovski mendon se Maqedonia duhet të kërkojë sqarime nga Tirana, duke konsideruar se Edi Rama përzihet në punët e brendshme të Maqedonisë,...

Ahmeti: Shteti binacional nuk është pjesë e dokumentit nga Tirana

Ahmeti i është përgjigjur pyetjeve të Nova Tv nëse një pjesë e kërkesave si kusht për koalicionimin në Qeverinë e re janë për shtet...

Tirana “vishet” me ngjyrat e festës, pse ndryshoi rregulli këtë vit

Dritat festive kanë zbukuruar pjesërisht Tiranën. Ky ndryshim nga rregulli i pashkruar që ndiqej thuajse çdo vit nga bashkia e Tiranës, ka një arsye. “Ndryshe...

Çështja çame, “Kathimerini”: Po përshkallëzohen tensionet me Tiranën

Përshkallëzohen përplasjet për Himarën dhe çështjen çame mes Greqisë dhe Shqipërisë, ku më aktivët në këtë situatë janë mediat greke, që nuk lënë rast...

46 sekonda për të parë transformimin e sheshit “Skënderbej”. Veliaj: Punë...

Sheshi i ri “Skënderbej” do jetë gati para afateve të caktuara. Për këtë qëllim Bashkia e Tiranës po punon me kapacitet në mënyrë që brenda...

Lajmet e fundit