Pendarovski priti në takim krerët e Lëvizjes BESA

Kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami, i shoqëruar nganënkryetari, Fadil Zendeli dhe sekretari gjeneral, ArjanitHoxha, realizoi takim me Presidentin e ri të Maqedonisësë Veriut, Stevo Pendarovski.

Sipas komunikatës, Kasami e uroj z.Pendarovskin për zgjedhjen në krye të shtetit, duke shpresuar që me përkrahjen e reformave të vendit, të haperojmë fuqishëm drejt NATO-s dhe BE-së. Poashtu kreu i Lëvizjes BESA shprehu bindjen se institucioni President i shtetit përfundimisht duhet të jetëinstitucion i cili do jetë gjithë përfshirës duke kontribuar nëndërtimin e kohezionit politik brenda pozitës dhe opozitëssi dhe në garantimin e kohezionit ndër etnik në shoqërinëmultietnike që ka Maqedonia e Veriut.

Takime të tilla që janë në të mirën e vendit dhe që ishërbejnë demokracisë, u dakorduan që të realizohenedhe në të ardhmen. “, thekson Lëvizja BESA.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu