Putin po përgatitet për Luftën e Tretë Botërore?

Vladimir Putin ka urdhëruar stërvitjen e më shumë se 40 milionë shtetasve rusë, ku për këtë besohet se ai po përgatit fillimin e Luftës së Tretë Botërore

Pas një komunikimi mes SHBA-së dhe Rusisë, Kremlini ka organizuar stërvitje dhe praktika emergjente – në rast të ndonjë rreziku shtetëror, shkruan Express.uk, transmeton GazetaExpress.

Kjo stërvitje do të përgatisë qytetarët rusë për “fatkeqësi të mëdha natyrore ose të bëra nga njeriu”, ka thënë ministri i Mbrojtjes Civile, Emergjencave dhe eliminimin e pasojave të fatkeqësive natyrore.

Ekspertët thonë se Putin këtë stërvitje masive të qytetarëve rus po e bën pasi po përgatitet për Luftën e Tretë Botërore.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu