Rusia: Çmimi i energjisë do të ulet kur të hiqen sanksionet

Ministri rus i Financave tha se nëse sanksionet e vendosura nga Perëndimi ndaj Rusisë hiqen, çmimet botërore si për ushqimin ashtu edhe për burimet energjetike do të ulen, shkruan la repubblica.

Kështu ka deklaruar Anton Siluanov, në një intervistë për të përditshmen Vedomosti.

Kjo vlen për ushqimin, burimet energjetike dhe koston e logjistikës, pra të gjitha ato mallra dhe shërbime ndaj të cilave sot janë në fuqi kufizimet”, shtoi ministri.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu