Ballina Etiketimet Lajmet e fundit nga Bota

Etiketim: Lajmet e fundit nga Bota

Shefi i NATO-s: Greqia do të sigurojë anije për eksportin e...

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg tha sot se Greqia është e gatshme të ofrojë anije për të eksportuar grurin nga portet e...

Lavrov: Një “perde e re e hekurt” po vendoset mes Rusisë...

Ministri i Jashtëm i Rusisë ka thënë se një “perde e re e hekurt” po vendoset mes Rusisë dhe Perëndimit. “Praktikisht tashmë po vendoset....

Nga sot Ukraina do të eksportojë energji elektrike në Evropë

Duke nisur nga dita e sotme, Ukraina do mund të eksportojë energji elektrike në tregun evropian. Lajmin e ka bërë të ditur presidentja e...

Truss: Fitorja e Rusisë do të shkaktonte pasiguri në të gjithë...

Sekretarja e Jashtme britanike Liz Truss, tha se ndihma ushtarake shtesë prej 1 miliard paund që Mbretëria e Bashkuar i ka premtuar Ukrainës do...

Pse lufta e Rusisë kundër Ukrainës po shqetëson të gjitha vendet...

Lufta e gjithanshme e Kremlinit kundër Ukrainës ka pasoja masive jo vetëm për vetë vendin, por edhe për shtetet e tjera post-sovjetike. Këto shtete,...

Putin: Nuk jemi të shqetësuar nga anëtarësimi i Suedisë dhe Finlandës...

Presidenti rus Vladimir Putin ka deklaruar se Rusia nuk shqetësohet nëse Suedia dhe Finlanda i bashkohen NATO-s, por ka paralajmëruar se do t’i përgjigjet...

Bullgaria dëbon ambasadoren ruse Eleonora Mitrofanova, kishte marr pjesë në rënien...

Bullgaria pritet t’i dëboj 70 punonjës të Ambasadës së Rusisë në Sofje. Në mesin e tyre është edhe ambasadorja Eleonora Mitrofanova, e cila sipas...

Johnson: Nëse Putini do të ishte grua nuk do ta kishte...

Kryeministri britanik, Boris Johnson ka thënë se presidenti rus Vladimir Putinin nuk do ta kishte pushtuar Ukrainën nëse do të ishte një grua. Sipas...

A do të shkelë Putin “vijat e kuqe” të Perëndimit në...

Pushtimi rus i Ukrainës ka sjellë në SHBA një të vërtetë të papëlqyeshme, por shumë sqaruese: me gjithë shprehjet e zemërimit moral dhe nxitjes...

Scholz: Ka vetëm një rrugëdalje për luftën, Putin të pranojë se...

Kancelari gjerman Olaf Scholz ka thënë në fjalën e tij përmbyllëse në samitin e G7 se vendet duhet të përvaktojnë vetë fatin e tyre...

Lajmet e fundit