Ballina Etiketimet Lajmet e fundit nga Bota

Etiketim: Lajmet e fundit nga Bota

Anija ruse me grurë largohet nga porti i Turqisë

Një anije mallrash me flamur rus, Zhibek Zholy, e cila dyshohej se mbante grurë të vjedhur ukrainas, u largua nga porti veriperëndimor turk i...

Rusia shkatërron dy sisteme raketore HIMARS të prodhimit amerikan

Rusia ka shkatërruar dy sisteme të avancuara raketore HIMARS të prodhuara nga SHBA dhe depot e tyre të municioneve në Ukrainën lindore, sipas një...

Ngjela parashikon skenarin e frikshëm për Putinin: Rusia mund të shpërbëhet...

Avokati Spartak Ngjela ka bërë një analizë për situatën aktuale të luftës Rusi-Ukrainë.. Nëpërmjet një postimi në Facebook, Ngjela flet për skenarin e shkatërrimit...

BE klasifikon gazin si energji te gjelbër duke thelluar varësinë nga...

Ligjvënësit e Bashkimit Europian kanë votuar për të përfshirë gazin natyror në listën e prioriteteve të bllokut, duke mbështetur një propozim të diskutueshëm nga...

S’mjafton NATO: Letonia rikthen shërbimin e detyrueshëm ushtarak

Ministri letonez i Mbrojtjes Artis Pabriks njoftoi të martën kthimin e shërbimit të detyrueshëm ushtarak mes tensioneve në rritje me Rusinë fqinje dhe luftës...

Deri ku mund të shkojë ushtria ruse në Ukrainë?

Sulmi ushtarak rus ndaj Ukrainës vazhdon pa asnjë ndjenjë keqardhje, ndërsa qytetet në Donbas po i nënshtrohen gradualisht forcave pushtuese. Sot Severedonetk dhe Lysychansk,...

Zelensky i “tërheq veshin” Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura:...

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky u ka kërkuar një shpjegim Shtabit të Përgjithshëm itë Forcave të Armatosura të Ukrainës në lidhje me kufizimet e udhëtimit...

Johnson bisedon me Zelenskyn: Ukraina do t’i marrë territoret e pushtuara...

Kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar Boris Johnson i tha presidentit ukrainas Volodymyr Zelensky gjatë një telefonate të martën se Ukraina mund të rimarrë territorin...

Zelensky: Kemi nevojë për garanci sigurie edhe nëse nuk jemi pjesë...

“Ukraina nuk është në NATO. Dhe kur u përpoqëm të fillonim fushatën e anëtarësimit, morëm gjithashtu një përgjigje negative për kërkesën tonë, por ne...

Zelensky: Rusia po përdor lojën e gazit për të bërë Europën...

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky ka deklaruar se Rusia po përdor gazin për të mbajtur inflacionin në nivele të larta, në mënyrë që Europa të...

Lajmet e fundit