Rusia shkatërron dy sisteme raketore HIMARS të prodhimit amerikan

Rusia ka shkatërruar dy sisteme të avancuara raketore HIMARS të prodhuara nga SHBA dhe depot e tyre të municioneve në Ukrainën lindore, sipas një deklaratë të ministrisë ruse të mbrojtjes.

Ministria tha gjithashtu se forcat ruse shkatërruan dy depo municionesh.

Në të cilin mbaheshin raketat HIMARS pranë vijës së frontit në një fshat në jug të Kramatorsk në rajonin Donetsk të Ukrainës- fokusi kryesor ruse pas marrjes në kontroll të Luhanskut gjatë fundjavës.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu