Rusia dëbon 5 diplomatë kroatë

Rusia vijon me hakmarrjen ndaj perëndimit, ndërkohë që ka marrë sanksione goditëse që po dobësojnë rëndë ekonominë e saj. Ministria e Jashtme ruse ka vendosur të dëbojë pesë diplomatë nga ambasada kroate në Moskë, sipas la repubblica.

Lajmin e ka bërë të ditur Tass , duke sqaruar se pesë diplomatët janë shpallur “persona non grata”.

Rikujtojmë se me 18 prill, Rusia dëboi 35 diplomatë francezë, 24 punonjës të ambasadave italiane dhe 27 spanjolle.

Dëbimet janë më të fundit në një seri lëvizjesh kokë më kokë, pasi qeveritë evropiane dërguan në shtëpi më shumë se 300 rusë muajin e kaluar.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu