Sela: Këtë opsion zgjedh unë (FOTO)

Kryetari i LR-PDSH-së, Ziadin Sela, pas takimit me kryetarin e BDI-së, Ali Ahmeti, në profilin e tij në Facebook, ka bërë disa llogaritje të formimit të Qeverisë së re, njofton Telegrafi Maqedoni.

Ai për vete ka preferuar që të gjithë partitë shqiptare të futen në Qeveri, por me një platformë të përbashkët dhe duke kushtëzuar partinë maqedonase për plotësim të kërkesave të shqiptarëve.

Më poshtë i keni llogaritjet që Ziadin Sela ka bërë për formimin e Qeverisë së re në Maqedoni:


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu