SHBA shpërdoron avantazhin, Bale nderon Wellsin

Ka përfunduar 1-1 sfida mes SHBA dhe Wellsit e zhvilluar e vlefshme për Grupin B. SHBA kaloi e para në avantazh me golin e Weah në minutën e 34′ i cili dërgoi topin në rrjetë pas një kundërsulmi.

Por në pjesën e dytë, Wellsi barazoi shifrat falë një penalltie të shëndërruar në gol nga Bale në minutën e 82′.

Pas këtij barazimi SHBA dhe Wells mbeten në vendin e 2 me nga 1 pikë, ndërsa grupin e udhëheq Anglia e cila shkaterroi sot Iranin 6-2.

Në ndeshjen e radhës, SHBA luan ndaj Anglisë, ndërsa Wellsi ndaj Iranit. SHIKO GOLAT


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu