Ballina Aktuale Sheqerinska: VMRO-DPMNE-ja “frenon” marrëveshjen politike

Sheqerinska: VMRO-DPMNE-ja “frenon” marrëveshjen politike

Nënkryetarja e LSDM-së Radmilla Sheqerinska në një intervistë për Alsat-M thotë se është naive dhe e gabuar që të spekulohet për atë se çfarë do të ndodh deri në 31 gusht, duke pasur parasysh se një pjesë e kushteve për mbajtjen e zgjedhjeve ende nuk janë plotësuar për shkak të bllokadave të pushtetit.

Për opozitën, pushteti kundërshton zgjidhje ekspertësh dhe po e bllokon formimin e trupit ad hok. LSDM gjithashtu kundërshton dhe kërkon tërheqjen e metodologjisë me të cilën Agjencia e Mediave do të kontrollojë mediat.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu