Situata në Shkup afër eskalimit, Alfat me kallashnikovë përballë policisë (VIDEO)

Zëvendësministri nga radhët e VMRO-DPMNE-së, Mitko Çavkov ka rrëfyer për situatën dramatike para Ministrisë së brendshme, kur prokurorët hetues të Prokurorisë speciale janë futur në zyrat e DSK-së. Ai ka thënë se aty kanë ardhur pjesëtarë të njësitit policor Alfa që janë lojal ndaj ministrit Oliver Spasovski (LSDM) të armatosur me pyshkë automatike. Çavkov thotë se është krijuar situatë e tebsionuar dhe se ata janë tërhequr pasi ka biseduar në celular me shefin e Alfave në Shkup. Spasovski ka hedhë poshtë akuzat./Lajm/


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu