Ballina Etiketimet Katica janeva

Etiketim: katica janeva

Janeva e do Koçanin në burg

Prokurorja publike specale Katica Janeva ka thënë sot se nuk heqin dorë nga kërkesa për paraburgim e Sead Koçanit, i dyshuar në rastin “Trust”. “Kur...

Ordanoski: Në zgjedhje do vërehet nëse jemi për Janevën apo Gruevskin

Lidhur me mundësinë që OBRM-PDUKM të shkojë në zgjedhje, analisti politik, Sasho Ordanoski, ka deklaruar se vlerësimi do të bëhet pasi të shihet se...

Ky është momenti kur Janeva e detyron policin që të hap...

Mbrëmë janë zhvilluar drama në DSK, në stacionin policor ‘Beko’ në qendrën e Shkupit dhe në oborrin e Ministrisë për Punë të Brendshme ku...

Janeva paralajmëroi padi penale kundër zv/ministrit të MPB-së dhe drejtorëve të...

Prokurorja speciale, Katica Janeva, mbrëmë ka paralajmëruar se do të ngrejë padi penale kundër personave të cilët nuk kanë vepruar në bazë të urdhrit...

Janeva: I dëbova Çavkovin dhe Andonovin nga DSK-ja

Prokurorja Speciale Katica Janeva sonte në “Top Tema” në Telma edhe një herë ka potencuar se kanë hasur në obstruksione rreth mbledhjes së provave...

PSP më në fund pas tre ditëve filloi t’i merr materialet...

Pas tre ditëve kujdestarie të prokurorëve specialë të Maqedonisë në Drejtorinë për Sigurim dhe Kundërzbulim në tentim për ti marrë materialet e duhura me...

Situata në Shkup afër eskalimit, Alfat me kallashnikovë përballë policisë (VIDEO)

Zëvendësministri nga radhët e VMRO-DPMNE-së, Mitko Çavkov ka rrëfyer për situatën dramatike para Ministrisë së brendshme, kur prokurorët hetues të Prokurorisë speciale janë futur...

Garret – Kocijançiç: Të mos pengohet puna e PSP-së

Në lidhje me pengesat që i bëhen Prokurorisë Speciale Publike (PSP) ka reaguar edhe ambasadori britanik, Charles Garrett dhe zëdhënësja e Komisionit Evropian, Maja...

Janeva: Nuk largohemi nga DSK, do të qëndrojmë deri në fund

Prokurorja Speciale, Katica Janeva, tha se ata po qëndrojnë pothuajse 12 orë përpara Drejtorisë për Zbulim dhe Kundërzbulim, megjithatë gjërat nuk po lëvizin nga...

PSP nuk del nga MPB-ja pa i marrë dokumentet e kërkuara

Një ekip i Prokurorisë Speciale Publike (PSP) ka hyrë sot në objektin e Drejtorisë për siguri dhe kundërzbulim (DSK) për të kryer veprime hetimore...

Lajmet e fundit