Sonte reshje dëbore në viset e larta, motit nesër i ftohtë dhe me erë nga veriu

Për shkak të ardhjes së masave ajrore të ftohta nga veriu gjatë natës dhe nesër në mëngjes do të ketë shi, kryesisht në pjesët perëndimore të Maqedonisë. Malet më të larta (mbi 1800 metra) në pjesën perëndimore të vendit do mbulohen me dëborë. Do të fryjë një erë mesatare veriore që do të shkaktojë një rënie të ndjeshme të temperaturave.

Nesër, pas një periudhe të motit kryesisht stabil, temperatura të mëngjesit në disa vende do të ulen nën zero.

Nesër moti do të jetë në mëngjes me re, i ftohtë, me erë, me reshje lokale të shiut ndërsa pasdite vranësirave do të ulet. Temperaturat gjatë ditës do të shkojnë nga 4 deri në 14 gradë.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu