Suedia fiton ‘Eurovision 2023’

Ka mbaruar nata e madhe e garës së muzikës evropiane, Eurovision 2023.

Ngjarja e cila sivjet u mbajt në Liverpool të Anglisë, mirëpriti në finale plot 26 shtete (pesë prej të cilave u kualifikuan automatikisht, 20 të tjera që arritën kualifikimin nga netët gjysmëfinale si dhe vendi fitues i vitit të kaluar, Ukraina).

Fituese e Eurovision 2023 u shpall Loreen nga Suedia me këngën “Tatto”.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu