Ballina Etiketimet Aleanca per shqiptaret

Etiketim: aleanca per shqiptaret

Misioni fisnik dhe kombëtar i deputetes Ilire Dauti

Ilire Dauti lindi në fshatin Pallçisht i Poshtëm të komunës së Bogovinës. Ishte nxënëse e shkëlqyeshme e më vonë studente e dalluar në Universitetin...

Më në fund Ali Ahmeti pranon të dalë ne debat me...

Në emisionin 'Click Plus' në televizionin 21, kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, më në fund pranoi thirrjen për debat të kërkuar nga opozita...

EKSKLUZIVE/ Zgjedhjet lokale opozita shqiptare me proporcionalitet të barabartë: ASH merr...

Partitë politike kanë filluar përgatitjet e tyre, në lidhje me zgjedhjet lokale që pritet të mbahen brenda këtij viti, konkretisht në muajin tetor, shkruan...

ASH përfundon mbëledhjen e kryesisë qëndrore, ja vendimet që u morën

Kryesia Qendrore e Aleancës për Shqiptarët mbajti sonte mbledhjen e saj të rregullt të udhëhequr nga kryetari i saj, Ziadin Sela. Sipas komunikatës për media,...

KOMENT/ Sa i drejtë është vendimi i “Lëvizjes BESA” kundër Talat...

Seanca konstituive e Kuvendit të Maqedonisë akoma nuk ka dhënë ndonjë rezultat, ndërkohë partitë politike shprehin qëndrimet e tyre mbi zgjedhjen e kreut të...

“Aleanca për Shqiptarët” do merrë pjesë në takimin me Ahmetin, nga...

Zëdhënësi i Bashkimit Demokratik për Integrim Bujar Osmani mbrëmë në emisionin Zig-Zag bëri të ditur se Lideri i BDI-së Ali Ahmeti ka ftuar të...

Aleanca për Shqiptarët godet Gruevskin

Aleanca për Shqiptarët ka reaguar ndaj gjuhës së përdorur nga ana liderit të VMRO-DPMNE-së para protestuesve të kësaj partie që vazhdojnë ti bëjnë trysni...

SKANDALOZE/ “Aleanca për Shqiptarët” denoncon për kalanë që i është dhuruar...

Një denoncim nga Aleanca për shqiptarët ka ardhur mbi kalanë e Tetovës, të cilës në mënyrë të fshehtë i është tjetërsuar pronari, e pronar i...

“Aleanca për Shqiptarët”: Punësime, gjuha shqipe, regjistrim i popullsisë

Premtuan se do të angazhohen për jetë, standard, dhe të drejta më të mira të shqiptarëve, punsime të reja në polici dhe ushtri si...

Grubi: BESA dhe Aleanca do ta marrin nga një deputet

Kandidati për deputetët nga rradhët e BDI-së, Artan Grubi deklaroi sonte në TvArt se partitë e reja, Aleanca për Shqiptarët dhe BESA do ta...

Lajmet e fundit