Ballina Etiketimet Amerike

Etiketim: amerike

Parada shqiptare në New York (VIDEO)

Në Manhatan të New Yorkut të shtunën është zhvilluar “Parada Shqiptare”, aktiviteti ky i përvitshëm ku marrin pjesë mijëra shqiptaro-amerikanë. Këtë vit, parada ka si...

Si e ndryshoi Trump presidencën për 7 ditë!

Nga Stephen COLLINSON Përçarje e protesta të ndryshme, presidenti i ri po lëviz përpara tregtinë, emigracionin dhe politikën e jashtme, e me një fjalë ai...

Një politikan shqiptar nga Maqedonia nuk merr pjesë në inaguarimin e...

Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe më gjerë në botë gjithçka është në ethet e pritjes të solemnitetit me të cilën do inaguarohet...

Senatori Graham: Po, Rusia ka ndërhyrë në zgjedhjet amerikane

Një senator republikan e ka kundërshtuar presidentin e zgjedhur, Donald Trump në lidhje me ndërhyrjet e Rusisë në zgjedhjet amerikane duke zbuluar se Moska...

Ligjet e çuditshme: Nëse i bëni këto gjëra në SHBA, mund...

Në Amerikë, një pjesë e ligjeve janë të çuditshme. Për fat të mirë, shumica prej tyre nuk zbatohen sepse imagjinoni t’ju dënojnë vetëm pse...

Lajmet e fundit