Ballina Etiketimet Dacic

Etiketim: dacic

Daçiç ua di për ‘nder” pesë vendeve të BE-së që nuk...

Ministri i jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç ka thënë se për shtetin serb kanë shumë rëndësi pesë vendet e BE-së që nuk e kanë...

Daçiq: Harrojeni Shqipërinë e Madhe

Bruksel – Ministri i Punëve të Jashtme i Serbisë, Ivica Daçiq, ka thënë se qëllimi i Serbisë dhe Ballkanit Perëndimor është anëtarësimit në BE. Ai...

Haradinaj: Daçiqit do t’i priten duart nëse tenton t’i fus në...

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj ka reaguar ashpër ndaj deklaratve që Ivica Daçiq, i ka bërë vazhdimisht kundër Kosovës. Ai ka thënë se Daçiq kurrë...

Daçiq: Sot nuk flasim për Haradinajn

Pas vendimit të drejtësisë franceze për lirimin me kusht të ish kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, ministri i jashtëm dhe zëvendëskryeministri serb, Ivica Daçiq...

Arrestimi i Haradinajt, Daçiç: Shqiptarët e diasporës po përgatisin sulme

Serbia ka informacion se diaspora shqiptare ka në plan marrjen me dhunë të ndonjë prej misioneve diplomatike dhe konsullore të Serbisë, ka thënë se...

Reagon Shkupi ndaj deklaratës së ministrit të Jashtëm serb Daçic

Pas deklaratës së djeshme të ministrit të Punëve të Jashtme të Serbisë Ivica Daçic se Serbia ka gabuar që e ka njohur Maqedoninë me...

Lajmet e fundit