Ballina Etiketimet Edi rama

Etiketim: edi rama

Hapet samitit i dasporës, i pari në histroinë e Shqipërisë, mund...

Në Tiranë sot u hap samiti i diasporës, i pari në historinë e shqipërisë, transmeton InfoShqip. Kryeministri i republikës së Shqipërisë Edi Rama, në profilin...

Miqësia e vjetër, Rama zbulon sekretin nga telefoni i tij dhe...

Në ceremoninë e diplomimit të studentëve të Juridikut ka qenë i pranishëm dhe Edi Rama së bashku me një pjesë të deputetëve të majtë,...

Rama nuk ia përton Berishës: Je lulëkuqja e fundit e varur...

Sikundër ish kryeministri Berisha qe u mor gjatë seancës plenare me kryeministrin Rama, edhe ky i fundit iu kthye me të njëjtën monedhë, madje...

Vëllezërit Devolli po shtrinë monopolin edhe në Shqipëri (DOKUMENTE)

Vëllezërve Blerim e Shkëlqim Devolli si duket nuk po u mjafton monopoli i homologimit te automjeteve vetëm në tregun e Kosovës, i cili deri...

“The Guardian”: Njihuni me Kryeministrin artist të Shqipërisë (VIDEO)

Mund të debatohet se cili vend ka godinën e qeverisë më të bukurën në botë, që nga Elizeja magjepsëse, fortesa Kremlin apo Holli i...

Rama thyen heshtjen: Ja pse i thashë ato fjalë për Donald...

Pas akuzave që mori lidhur me deklaratat e tij kundër Donald Trump, kryeministri Rama ka sqaruar se përse i bëri ato deklarata. Rama duket se...

Pas Enver Hoxhës, Edi Rama është burrështetasi i parë shqiptar në...

Një postim në Facebook i kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, se Akropoli i Athinës mbijetoi fal shqiptarëve dhe se Athina dikur ka qenë qytet...

Rama- Dules: Në s’të pëlqen çam, të them janë shqiptarë, në...

Kyeministri i përgjigjet kreut të PBDNJ-së, Vangjel Dules dhe mbështetësve të tij në Athinë edhe për Himarën: Nuk ka dhe nuk ka pasë kurrë...

Rama “çmend” sërish grekët: Në Athinë flitej shqip (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama u mbajtuar një fjalim të gjatë sot në Kuvend duke iu kthyer përgjigje siç tha ai, atyre që u shqëtësuan nga...

DEBAT/ Dule paralajmëron Ramën: Je trim mbi trima, por i ke...

Kryetari i PBDNJ-së, Vangjel Dule, duke komentuar ngjarjet e fundit në Himarë nënvizoi se “plani urbanistik i qeverisë atje është në shërbim të interesave...