Ballina Etiketimet Edi rama

Etiketim: edi rama

Zbardhet biseda telefonike me tone agresive mes Ramës dhe Cipras

Mediat greke telefonatën mes kryeministrit të Shqipërisë, Rama dhe homologut grek Cipras, pas ndalimit të dy shoferëve të ministrisë sonë të Jashtme, me tekstet...

INTERVISTA/ Rama e barazoi me Idrizin, ja përgjigja e Metës

Gjatë intervistës në Top Shoë, kreu i qeverisë Edi Rama theksoi se koalicioni i sotëm qeverisës ka tre koka duke nënkuptuar veten, Ilir Metën...

Rama: Greqia mos të bjerë kaq poshtë! Dinjiteti i shqiptarëve nuk...

Kryeministri i vendit, Edi Rama në një intervistë dhënë në emisionin Top Story në Top Channel mbrëmjen e djeshme, deklaroi se Greqia do të...

Rama: Nuk përzihemi në politikën e brendshme të Maqedonisë (VIDEO)

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, i pyetur për marrëdhëniet e qeverisë së tij me Maqedoninë, tha ai se nuk përzihet në politikën e brendshme...

Edi Rama: Stabiliteti i Maqedonisë, kyç edhe për rajonin. Shqipëria me...

Në prag të zgjedhjeve të dhjetorit, jemi shumë të interesuar për stabilitetin dhe për progresin sa më të madh dhe sa më të qëndrueshëm...

Gazetari grek, Ramës: Nëse Skëndërbeu do ishte grek?

Pas deklaratave në distancë lidhur me marrëdhëniet Shqipëri-Greqi, kryeministri Edi Rama vendosi që të flasë, drejtpërdrejt, për një TV grek. I ftuar në emisionin “Histori”...

Deklaratat e Ramës tensionojnë marrëdhëniet me Greqinë, Athina letër ankese në...

Marrëdhëniet me Greqinë sa vijnë dhe tensionohen. Teksa u duk se me vizitën e kreut të Kuvendit, Ilir Meta, situata do të ndryshonte, deklaratat...

Samiti i Diasporës, Rama: Nuk do t’i nënshtrohemi politikave të Athinës

Politika e jashtme me Greqinë ka qenë në qendër të takimit të radhës që kryeministri Rama ka zhvilluar me emigrantët shqiptarë, në kuadër të...

Nard Ndoka tregon incidentin në kufirin grek: Më pyetën a isha...

Kryetari i PDK-së Nard Ndoka ka treguar për një incident me një polic grek para disa javësh në pikën kufitare të Kakavijës. Megjithëse mbante pasaportë...

Rama “sulmon” sërish Greqinë në Samitin e Diasporës: E kujt ishte...

Gjatë ditës së sotme është mbajtur te Pallati i Brigadave çelja e Samitit të Diasporës. Në këtë samit marrin pjesë personalitete, intelektualë, biznesmenë dhe...