Ballina Etiketimet Edi rama

Etiketim: edi rama

‘Lolita’ apo ‘Lorena’, kush po e bezdis Kryeministrin?

Askush nuk e mban mend ditën e parë kur profili në Facebook me emrin “Lolita” u bë aq popullor dhe i ndjekur edhe pse...

Politikanët e Kosovës nuk patën guxim t’i thonë Serbisë, Edi Rama...

“Shqipëria është vend garant për Kosovën në gjitha aspektet dhe tek e fundit ne jemi pjesë e ndarë pa drejtësisht nga Shqipëria. Politika kosovare...

Rama tregon prapaskenat e vizitës: Ja çfarë i thash Vuçiç për...

Kryeministri shqiptar Edi Rama, në kuadër të vizitës së tij në Serbi, ka dhënë një intervistë për prestigjiozen “Tanjung”. Rama në këtë intervistë tregon se...

Rama i kujton Vuçiçit momentin e dronit: Thash se më vdiqe...

Kryeministri Edi Rama që udhëtoi dje drejt Serbisë ku mori pjesë në Forumin e Sigurisë të vendeve të Ballkanit, pjesë të agjendës së tij...

Habit Vuçiç: Shqiptarët janë njerëz të besës

“Shqiptarët janë njerëz të besës, prandaj duhet punuar me ta“. Kryeministri serb, Aleksandar Vuçiç, ka vlerësuar lart shqiptarët si karakter, duke kërkuar nga biznesmenët serbë...

Arrihet marrëveshja, nxënësit e Luginës me tekste shkollore nga Shqipëria

Për herë të parë, u dakordua marrëveshje konkrete për banorët e Luginës së Preshevës. “Problemit të zgjidhjes së teksteve shkollore po i vjen fundi. Gjatë...

BATUTAT/ Rama: Ja kush do fitojë në SHBA, Vuçiçin do ta...

Krahas diskutimeve me tone të larta kur po flitej mbi Kosovën dhe Trepçen, në forumin ku ishin të pranishëm kryeministrat Rama dhe Vuçiç pati...

Rama në Beograd: Trepça është zemra e Kosovës dhe si e...

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama deklaroi sot se Kombinati Metalurgjik “Trepça” u takon të gjithë qytetarëve të Kosovës njëjtë, si shqiptarëve ashtu edhe serbëve...

Dorëzohet Vuçiç: Rama është politikan më i mirë se unë!

Jo vetëm tensione, por edhe ndonjë batutë tek-tuk kanë qënë pjesë e diskutimit Rama-Vuçiç. Moderatori e përshkroi debatin si më të bukurin që ka...