Ballina Etiketimet Formimi

Etiketim: formimi

Ambasada e ShBA-ve: Vazhdoni bisedimet për të zgjedhur qeverinë e re

Ambasada e ShBA-ve fton partitë të vazhdojnë bisedimet që do të shpijnë drejt formimit të qeverisë së re. “Shpresojmë të punojmë së bashku me Qeverinë...

Edhe dy ditë afat për formimin e qeverisë , ja cilat...

Mandati për formimin e qeverisë së re nga kreu i VMRO DOMNE-së, Nikolla Gruevski skadon të dielën, por ende nuk ka të dhëna zyrtare...

Kryesia e BDI-së përcakton qëndrimet mbi të cilat do të negociohet...

Kryesia Qendrore e Bashkimit Demokratik për Integrim ka dalë me një komunikatë pas mbledhjes së sotme në Tetovë. Komunikata vijon si më poshtë: Të vetëdijshëm për...

Gruevski merr mbështetje nga partia e tij për formimin e Qeverisë

Komiteti Qendror i OBRM-PDUKM ka pranuar përfundimet e mbrëmshme të Komitet Ekzekutiv dhe i dha mbështetje të plotë kryetarit dhe mandatarit Nikolla Gruevski, për...

Pritjet për formimin e qeverisë në Maqedoni (VIDEO)

Partitë shqiptare në Maqedoni thonë se nuk po bëjnë ende negociata me ndonjërën prej partive maqedonase për formimin e qeverisë së re të vendit....

Ahmeti, Kasami dhe Sela flasin për krijimin e qeverisë së re...

Kryetarët e partive shqiptare në Maqedoni, Ali Ahmeti, Bilall Kasami dhe Ziadin Sela, kanë folur për krijimin e qeverisë së re, në emisionin “Jeta...

Lajmet e fundit