Ballina Etiketimet France

Etiketim: france

Francë, Le Pen u vë ndalesë dy medieve

Ekipi i kandidates presidenciale të ekstremit të djathtë në Francë, Marine Le Pen, ka refuzuar të akreditojë dy medie franceze me arsyetimin se kanë...

Ramushi në Francë, fletëarrest ndaj Albin Kurtit, sinjale që do të...

Sot policia e Kosovës ka lëshuar një fletë arrest për deputetin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti i cili siç ka njoftuar subjekti i tij...

Shiheni si e ka ndryshuar qëndrimi në Francë Ramush Haradinajn (FOTO)

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, tash e disa javë po vazhdon të qëndrojë në Francë. Haradinaj është duke qëndruar në Francë në pritje të vendimit...

Ramush Haradinaj nga Franca: Shteti i Kosovës nuk po më mbron,...

Ish-Kryeministri i Kosovës dhe lideri i AAK-së në opozitë, Ramush Haradinaj ka folur mbrëmë në emisionin Opinion, përmes një lidhje telefonike, rreth ndalimit të...

Haradinaj sot para gjyqit, i mundshëm ekstradimi në Serbi

Pas ndalimit mbrëmë në aeroportin e Bazelit, ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj përballet me mundësinë e ekstradimit të tij në Serbi, për akuzat për...

Ja momenti i arrestimit të Ramush Haradinajt në Francë (VIDEO)

Lideri i AAK-së, është arrestuar mbrëmë nga autoritetet franceze. Këto janë pamjet gjatë arrestimit të Ramush Haradinajt nga policia franceze. Ndërkohë, Haradinaj është duke u përballur...

Franca e pazëshme ndaj sulmeve nëpër xhami

Përderisa në Francë kohëve të fundit rritet numri i sulmeve ndaj xhamive, politikanët francezë heshtin ndaj këtyre sulmeve, raporton Anadolu Agency (AA). Ekspertët të cilët...

Lajmet e fundit