Ballina Etiketimet Isis

Etiketim: isis

Shkupi, një ndër pesë qytetet në botë me më shumë të...

Radikalizim i gjatëkohshëm dhe rekrutimi e mobilizimi i rrjetës së ekstremistëve nga jashtë më shumë se 15 vite duket se po funksionon në veri...

Shikoni si i hakmerret ushtria turke ISIS-it pas sulmit në Stamboll...

Vetëm një ditë pas masakrës së përgjakshme në Stamboll për të cilën mori përgjegjësinë organizata terroriste ISIS, ushtria ruse dhe ajo turke në operacione...

ISIS merr përgjegjësinë për masakrën në lokalin e natës në Stamboll

I vetëquajturi Shtetit Islamik ka marrë përsipër përgjegjësinë e sulmit me armë që ndodhi në lokalin e natës në Stamboll natën e ndërrimit të...

Ushtria turke godet 217 pozicione të ISIS në Siri

Forcat e ushtrisë turke në kuadër të ofensivës "Mburoja e Eufratit" kanë goditur 217 pozicione të organizatës terroriste DEASH, mes të cilave ka pasur...

Kush është lavdrim Muhaxheri, imazhi i terroistëve shqiptarë në ISIS-it (FOTO)

Të gjithë e mbajnë mend Lavdrim Muhaxherin dhe pamjen duke ia hequr kokën një të mituri sirian. Por, kush është ai në fakt? Dikur...

ISIS sapo tentoi ta sulmonte Izraelin për herë të parë

Forcat e Izraelit kanë vrarë katër militantë të ISIS-it në Siri, në përplasjen e parë direkte mes vendit dhe grupit terrorist. Xhihadistët hapën zjarr në...

ISIS publikon pamjet e tmerrshme – shihni si e ekzekutuan kolonelin...

Shteti Islamik ka publikuar pamjet trishtuese të vrasjes së një koloneli jemenas, i cili u vra nga vrasësit me maska. Koloneli i Sigurisë së Aeroportit,...

Shoqata e Gazetarëve: BDI është ISIS për mediat!

Kryetari i Shoqatës së Gazetarëve të Maqedonisë, Naser Selmani, thotë se sulmet ndaj gazetarëve të cilat po eskalojnë kohëve të fundit, duke marrë si...

Ja kush është kreu i grupit shqiptar të arrestuar për përkrahje...

Ergys Falsia është njëri nga të 4 shqiptarët e arrestuar për terrorizëm gjatë një operacioni të zhvilluar në Shqipëri, Kosovë dhe Maqedoni. 30-vjeçari është pikërisht...

Shtetasi i Maqedonisë i arrestuar në Tiranë, dyshohet si bashkëpunëtor i...

Shërbimet sekrete rajonale dhe ato perendimore, gjatë një faze të gjatë hetimesh, kanë arritur të kapin një pjestar të ISIS në Tiranë. Imërli Ahmetin 46...

Lajmet e fundit