Ballina Etiketimet Kina

Etiketim: kina

Kina kundër SHBA-ve: Bën thirrje për krijimin e një shteti palestinez...

Presidenti kinez Xi Jinping bëri thirrje të enjten për krijimin e një shteti palestinez në kufijë e para luftës së vitit 1967, në përpjekje...

Kina tregon “muskujt”, nxjerr në lundrim aeroplan-mbajtësen e parë të prodhuar...

Kina përuroi të mërkurën aeroplanmbajtësen e dytë, por e para e projektuar dhe realizuar plotësisht në vend, në një kohë që gjiganti aziatik po...

Tronditet Kina, Grekët ushtarët e perandorit të parë?

Kinezët janë shumë krenarë për të ashtuquajturën ”ushtria nëntokësore” e perandorit të tyre të parë. Por, kur një studiues perëndimor pretendon se këto skulptura...

Lajmet e fundit