Ballina Etiketimet Koalicioni

Etiketim: koalicioni

EKSKLUZIVE/ Zgjedhjet lokale opozita shqiptare me proporcionalitet të barabartë: ASH merr...

Partitë politike kanë filluar përgatitjet e tyre, në lidhje me zgjedhjet lokale që pritet të mbahen brenda këtij viti, konkretisht në muajin tetor, shkruan...

Diaspora po bën diferëncën. Sondazhet: Vetëvendosje barazohet me koalicionin PAN

Një numër i madh i mërgimtarëve kosovar nga vendet e BE-së dhe SHBA-ve ka arritur në Kosovës për tu ushtruar të drejtën e tyre...

Koalicioni gjerman qeveritar pret formimin e shpejtë të Qeverisë me Gruevskin...

“Presim formim të shpejtë të Qeverisë së re të Maqedonisë nën drejtimin e Nikolla Gruevskit”, deklaroi sot Tobias Zek, deputet në Bundestagun gjerman të...

Ja listat e plotë ta koalicionit LR-PDSH – Uniteti –RDK (LISTA)

Koalicioni i njohur “Aleanca për shqiptarët” i përbërë nga LR-PDSH, Uniteti dhe RDK e Vesel Memedit ka bërë zyrtare listat për deputetë, ku tanimë...

Velinovska: Koalicioni VMRO, PDSH dhe Besa i mundshëm dhe i rrezikshëm...

Mirka Velinovska një prej opinionistëve të partisë në pushtet VMRO, po paralajmëron për një koalicion të mundshëm pas zgjedhjeve në mes VMRO-PDSH-Besa por atë...