Velinovska: Koalicioni VMRO, PDSH dhe Besa i mundshëm dhe i rrezikshëm (FOTO)

Mirka Velinovska një prej opinionistëve të partisë në pushtet VMRO, po paralajmëron për një koalicion të mundshëm pas zgjedhjeve në mes VMRO-PDSH-Besa por atë njëkohësisht e quan dhe të rrezikshëm.

Sado që të jetë i rrezikshëm tashmë del në sipërfaqe ajo që përfolet me të madhe tek qytetarët se Besa është dega e tretë e VMRO-së e cila do ta shtyj të bëj koalicion me PDSH-në.

Ajo shprehet se Amerika do të bëj gjithçka që ky koalicionim të mos ndodh kurrë pasi që është në kundërshtim me politikat amerikane përshkak se Besa shifet si mbështetëse anonime e VMRO.

velinovska-300x169


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu