Ballina Etiketimet Levizja besa

Etiketim: levizja besa

ANALIZË/ Ngritja dhe rënia e Lëvizjes Besa, rezultatet e zgjedhjeve tregojnë...

Lëvizja Besa ishte një parti politike që për herë të parë garoi në zgjedhjet e vitit 2016 ku njëkohësisht ishte edhe befasia e atyre...

Azizi: Eprorët ushtarak të ish-Jugosllavisë si etnitet paraqiteshin si Jugosllavë, do...

Një nga themeluesit dhe funksionar i lartë i Lëvizjes BESA, Adnan Azizi, me një shkrim të tij të fundit bën një kthim pas në...

Lëvizja Besa: Maqedonia është në krizë demokracie dhe të sigurisë (VIDEO)

Përmes një konference për shtyp, Lëvizja Besa konstaton se ”pas incidenteve të mbrëmshme në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë, kur huliganë të mbështetur nga...

Kasami: Jo takime liderësh, por takime më të shpeshta të shumicës...

Kreu i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, ka thënë se më e rëndësishme është që të ketë kumunikim në mes të liderëve të shumicës së...

Lëvizja BESA Gostivar: Apelojmë deri tek organet lokale që të kujdesen...

Lëvizja Besa në Gostivar, përmes një konference për shtyp shprehu shqetësimin për mungesën e kuadrove profesionale për trajtimin e fëmijëve me autizëm në çerdhet...

KOMENT/ Sa i drejtë është vendimi i “Lëvizjes BESA” kundër Talat...

Seanca konstituive e Kuvendit të Maqedonisë akoma nuk ka dhënë ndonjë rezultat, ndërkohë partitë politike shprehin qëndrimet e tyre mbi zgjedhjen e kreut të...

Kasami: E rëndësishme të formohet qeveria dhe vendi të shkojë drejt...

Sot, kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami, ka realizuar një takim me Ambasadorin e Polonisë, Jacek Stefan Multanowski. Kasami e njoftoi Ambasadorin me aktivitetet e...

Lëvizja Besa, e gatshme të japë nënshkrimet për të formuar qeverinë...

Faton Fazliu nga Lëvizja Besa thotë se janë të gatshëm që t’i japin nënshkrimet e deputetëve të tyre për LSDM-në, që Zaev ta marrë...

Qëndrimet e BDI-së, Lëvizjes Besa dhe Aleancës për Shqiptarët rreth temës...

Përfshirja e faktorit shqiptar në bisedimet për emrin janë njëra nga kushtet kyçe për formimin e Qeverisë së re. Në pikën e pestë të...

EVN i përgjigjet Lëvizjes BESA

Pas reagimit të Lëvizjes BESA dhe apelit të kësaj partie drejtuar EVN-së që kjo e fundit t’i qaset më seriozisht shpërndarjes dhe furnizimit me...

Lajmet e fundit