Ballina Etiketimet Komuna

Etiketim: komuna

Garë dhe kandidatura interesante për Komunën e Tetovës, në kandidim edhe...

Zgjedhjet e 15 tetorit në një distancë kohore më pak se dy muaj bën që partitë politike të fillojnë me promovimin e kandidatëve të...

Ky pritet të jetë kandidati i BDI-së për Çairin (VIDEO)

Në Televizionin Nova, dhe në emisionin “Studio e Hapur”, mysafir ka qenë drejtori aktual i shtëpisë së shëndetit në Shkup Besim Koka, i cili...

Skandaloze: Shkaku i zgjedhjeve, Komuna e Çairit i le pa paga...

Ndonëse afati përfundimtar, edhe atë kur bëhet fjalë për ndonjë gjendje të jashtëzakonshme, si bie fjala koha e zgjedhjeve apo diçka tjetër, për lëshimin...

Komunat shqiptare ku LSDM-ja doli forcë e parë!

Pas shpalljes së rezultateve përfundimtare kanë rënë në pah disa rezultate befasuese. Disa komuna me popullësi shumicë shqiptare, disa nga të cilat me mbi...

Unioni i Komunave Shqiptare në Ballkan synon të zgjerohet

Me qëllim të krijimit të mekanizmave të bashkëpunimit, në Tiranë është krijuar Unioni i Komunave Shqiptare, që përfshin komunat kryesore që drejtohen nga shqiptarët...

Ahmeti: Serbisë po i dhemb shumë Unioni i Bashkive Shqiptare

Lojë për fëmijë të vegjël dhe përrallë joserioze e ka quajtur kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq Unionin e Bashkive Shqiptare që u formua këtë...

Gjimnazistët e Tetovës vazhdojnë të mësojnë në sallën e Komunës

Gjimnazistët e Tetovës në gjuhën maqedonase, vazhdojnë të ndjekin mësimin, në kushte jo të volitshme në sallën e Komunës së Tetovës, përcjell Telegrafi Maqedoni. Ata...

Lajmet e fundit