Ballina Etiketimet Lajme nga bota

Etiketim: lajme nga bota

“Bomba” e Wikileaks: Do trondisim zgjedhjet presidenciale në SHBA!

Julian Assange, themeluesi i Wikileaks ka premtuar se organizata e tij do të publikojë dokumenta të reja që hedhin dritë mbi zgjedhjet Presidenciale që...

Eliminohet Jeremic, portugezi Antonio Guterres është Sekretar i ri i OKB’së

Ish ministri i Jashtëm i Serbisë Vuk Jeremic është eliminuar nga gara për postin e sekretarit të OKB-së, siç edhe pritej, transmeton Express. Lajmi është...

Shpërbërja e BE-së është “ndoshta e pakthyeshme”. “Profecia” e Xhorxh Sorosit

Bashkimi Evropian ka “pushuar së kënaquri nevojat dhe aspiratat e qytetarëve të vet”, ka thënë Xhorxh Soros, duke u bërë thirrje qytetarëve, të “bashkohen...

Provokojnë bombarduesit rusë, NATO ngre avionët nga 4 shtete anëtare

Dy avionë bombardues rusë të tipit “Blackjack” janë kapur nga avionët luftarakë të 4 vendeve europiane, teksa fluturonin në drejtimin nga Norvegjia drejt Spanjës...

Shpërngulje të frikshme nga Ulqini, familje të tëra drejt Amerikës

Shqiptari i parë i dokumentuar që ka emigruar në Shtetet e Bashkuara ishte Kolë Kristofori, i cili zbarkoj në Boston në fillim të viteve...

Zbulohet dokumenti sekret i Clinton/ “Të shkatërrojmë Sirinë për Izraelin”

Një tjetër e-mail i zbuluar ditët e fundit konfirmon se si Hillary Clinton orientoi presidentin Barack Obama të orkestronte një luftë civile në Siri...

Turqi, shkarkohen nga detyra 12.801 të punësuar në Drejtorinë e policisë

Nën dyshimet për lidhje me organizatën terroriste FETO, në Turqi janë shkarkuar nga detyra 12.801 të punësuar në Drejtorinë e policisë, raporton Anadolu Agency...

Bashkohet me të atin foshnja që u shpëtua nga rrënojat

Babai i vajzës së vogël, që u nxor e gjallë nga rrënojat në Siri, rrëfeu si vajza e tij më e madhe u vra...

Gjyshi i dhuron 800 mijë euro spitalit pasi që nipi shërohet...

Mjekët arrijnë që të shpëtojnë nipin e tij, kështu që një sipërmarrës italian, donte të shprehte mirënjohjen për punën e tyre, transmeton gazetaexpress.com. Një burrë...

Francë – Gjykata pezullon vendimin për ndalimin e burkës

Gjykata Administrative e Francës ka pezulluar vendimin për ndalimin e burkës në disa qytete në plazhet publike. Vendimi thotë se ndalimi është i paligjshëm dhe...

Lajmet e fundit