Ballina Etiketimet Mandat

Etiketim: mandat

S’ka mandat për Zaevin, Ivanovi shkon deri në fund

Presidenti Gjorge Ivanov i është përgjigjur letrës së kryetarit të Kuvendit për dhënien e mandatit Zoran Zaevit për formimin e qeverisë së re. Në letrën...

Besa dhe Aleanca do t’ia japin nënshkrimet Zaevit për ta marrë...

Bashkimi Demokratik për Integrim i është rikthyer konsultimeve partiake lidhur me pozicionin e saj pas takimit me presidentin Ivanov. Nga partia e Ahmetit nuk...

Një javë afat deri në dorëzimin e mandatit për formimin e...

Më së voni deri më 9 janar, presidenti Gjorgje Ivanov do të dorëzojë mandatin për formimin e Qeverisë, duke respektuar kështu afatet e shkruara...

Ja sa deputetë mund të merrnin shqiptarët nëse Maqedonia do të...

  Sipas një simulimi, sikur Maqedonia të ishte një njësi e vetme zgjedhore, vota e shqiptarëve do llogaritej ndryshe. Pasqyra e deputetëve shqiptarë dhe partive politike në...