Ballina Etiketimet Maqedonase

Etiketim: maqedonase

Platformë maqedonase si kundërpërgjigje ndaj shqiptarëve?

– Pas hartimit dhe publikimit të platformës shqiptare nga tre partitë shqiptare në Maqedoni, në opinion tanimë po flitet se po përgaditet edhe një...

Nishani intervistë për mediat maqedonase: Akuzat e Shkupit ndaj Shqipërisë, të...

Pavarësisht se platforma e përbashkët e partive shqiptare u firmos në Tiranë, krerët e lartë të shtetit shqiptar mohojnë të kenë ndërhyrë në punët...

Bilall Kasami me një mesazh të fuqishëm për partitë maqedonase

Kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami është përgjigjur ekskluzivisht për portalin Sakte.net se si do të veprojë Lëvizja BESA nëse asnjë parti maqedonase nuk...

Aleanca “bllok” komunikimit me partitë maqedonase?! (FOTO)

Aleanca për Shqiptarët nuk komunikon me asnjë parti maqedonase për mundësinë e koalicionimeve për formimin e Qeverisë së re. Kryetari i LR-PDSH-së, Ziadin Sela...

500 deri në 1000 euro, tarifa për të martuar një vajzë...

Një i ri nga fshati i boshatisur Stracin i Kratovës katër vjet më parë është martuar me Artën, nuse, që e ka marrë nga...

Basha porosi Ahmetit që shqiptarët të jenë pjesë e qeverisjes maqedonase...

Kryetari i Partisë Demokratike në Shqipëri , Lulzim Basha i ka sugjeruar kryetarit të BDI-së ,Ali Ahmetit që shqiptarët të jenë pjesë vendimtare e...

Bazat më të fuqishme të UÇK-së votuan Zaevin, kështu shkruajnë mediat...

Votat shqipëtare të cilat Zaev i morri në keto zgjedhje dhe u rendit i dyti pas Ali Ahmetit vinë nga qyetet dhe fshatrat të...

“Gjykatat maqedonase shpërfillin drejtësinë, mbrojnë politikanët e pushtetit”

Mbrojtja e imazhit të politikanëve nën hetim në prag të zgjedhjeve të 11 dhjetorit është një nga arsyet kryesore që ka ndikuar në vendimin...

Neziri: Rinia maqedonase i përkrahë politikat e Ali Ahmetit?! (VIDEO)

Shefi i shtabit zgjedhor të BDI, Bekim Neziri në fjalimin e tij para rinisë së BDI-së ka theksuar ndër të tjera se rinia maqedone...

Lajmet e fundit