Ballina Etiketimet Mars

Etiketim: mars

37 vite nga rënia e Jusuf e Bardhosh Gërvallës dhe Kadri...

Shkruan: Ylldrit Bomova Plot 37 vite u mbushën sot nga vrasja e vëllezërve Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zekës nga shërbimet sekrete të ish-Jugosllavisë,...

KOMENT/ 37 vite nga demostratat e rinisë studentore të vitit 1981

Shkruan Ylldrit Bomova Sot në 11 mars mbushen plot 11 vite nga demostratat e rinisë studentore të vitit 81', ngjarje e bujshme dhe madhore e...

Sali Berisha: Ju rrëfej ato që nuk dini për zgjedhjet e...

Në historinë 105 vjeçare të shtetit shqiptar ai padyshim mbetet një moment i veçante. Plot 25 vjet nga sot, më 22 mars 1992, pas...

PDSH mbetet deri në mars pa kryetar, Thaçi nuk do të...

Kongresi i PDSH-së nuk do të mbahet para muajit mars ndërsa Menduh Thaçi nuk do të garojë përsëri për postin e kryetarit të partisë. Sekretari...

Lajmet e fundit