Ballina Etiketimet Mediat

Etiketim: mediat

A do të “rrëzohet” Meta? LSI servir këtë shpjegim për mediat

Pas përfundimit të zgjedhjeve, në të cilat u shënua një përplasje e fortë mes PS-së dhe LSI-së, ndërkohë që rezultati dërgon këtë të fundit...

Mediat serbe akuzojnë Ramën dhe Thaçin për krizën në Maqedoni

Mediat e afërta me pushtetin në Serbi akuzojnë shqiptarët etnikë, kryeministrin Edi Rama dhe presidentin Thaçi si planifikuesit e strategjisë së “Shqipërisë Etnike”. Mediat në...

Mediat serbe thonë se kësaj arme “i frikësohen” edhe SHBA-të! (VIDEO)

Zëvendëskryeministri rus, Dmitry Rogozin, ka thënë se tanku rus “T-14 Armata” lë pas ato të SHBA-ve, izraelite dhe evropiane, sa i përket karakteristikave teknike. Siç...

Nishani intervistë për mediat maqedonase: Akuzat e Shkupit ndaj Shqipërisë, të...

Pavarësisht se platforma e përbashkët e partive shqiptare u firmos në Tiranë, krerët e lartë të shtetit shqiptar mohojnë të kenë ndërhyrë në punët...

Mediat gjermane: Ekstradimi i mundshëm i Haradinajt në Serbi, sensacion

Ekstradimi i Haradinajt do të ishte një sensacion, shkruan ndër të tjera gazeta zvicerane “NZZ”. Politikanin kosovar Haradinaj e ndjek sërish hija e së...

Mediat serbe: Lavdrim Muhaxheri “duke pirë kafe në Kosovë” (VIDEO)

Gazeta italiane “L’Espresso” në një shkrim të publikuar ditë më parë kishte shkruar se Lavdrim Muhaxheri, apo siç po quhet “Kasapi i Kaçanikut”, është...

Mediat “vmro”-iste: Ja BDI çka ofron për të koalicionuar me VMRO-DPMNE?!

Pas lajmit të disa portaleve pro opozitës se VMRO-DPMNE i ofron mbi 200 milionë euro BDI-së për koalicionim, disa media pro vmro-iste në rubrikat...

Getoari thyen kufijtë me ‘Berlusconin’, shikoni ç’shkruajnë italianët (FOTO)

Kënga më e re e publikuar nga reperi Getoari Selimi, e titulluar “Berlusconi”, ka bërë jehonë edhe në Itali. Gazetat atje kanë shkruar për reperin...

Bazat më të fuqishme të UÇK-së votuan Zaevin, kështu shkruajnë mediat...

Votat shqipëtare të cilat Zaev i morri në keto zgjedhje dhe u rendit i dyti pas Ali Ahmetit vinë nga qyetet dhe fshatrat të...

Aleanca për Shqiptarët: Larg duart nga mediat

Tentimet e fundit për shantazh apo kërcënime ndaj mediave kritikuese të pushtetit, janë akti i fundit qyqar që po ndërmerr ky pushtet, të cilit...

Lajmet e fundit