Ballina Etiketimet Ministri

Etiketim: ministri

Rama zbulon prapaskenat: Pse i dhashë Bashës 6 ministri

Kryeministri Edi Rama ka zbuluar sot arsyen se pse pranoi që të lidhte marrëveshje me kryetarin e opozitës, Lulzim Basha. Nga një takim me banorët...

Ivanovi godet ministrin Nuhiu, ja akuzat ?!

Kabineti i presidentit të RM-së i bëri thirrje ministrit të Punëve të Brendshme të Republikës së Maqedonisë, Agim Nuhiu t’i sqarojë të dhënat dhe...

Ministri britanik godet: Maqedonia jo sytë ka Rusia

Ministri britanik për Evropën dhe Ballkanin, Alan Duncan në një intervistë për Alsat-M ka folur rreth situatës aktuale politike në Maqedoni. Sipas tij, nëse...

Ministri grek për foton e ushtarëve: “Kush nuk ndihet grek, të...

Një foto e shtatë djemve shqiptarë në ushtrinë greke duke bërë me duar shqiponjën, prej dy ditësh ka shkaktuar zemërim në opinion grek. Ministri grek...

MPJ e Maqedonisë reagon ndaj deklaratave të Presidentit grek: Kemi të...

Ministria e Punëve të Jashtme të Maqedonisë ka reaguar ndaj deklaratave të fundit të Presidentit grek, Prokopis Pavlopoulos, i cili deklaroi më herët se...

Daçiçin e nervozon qasja e Maqedonisë dhe Malit të Zi ndaj...

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç, në një intervistë për agjencinë serbe të lajmeve “Beta”, ka folur gjerë e gjatë për raportet e...

Ministri izraelit: SHBA-të i kthyen shpinën Izraelit

Ministri i Energjetikës së izraelit Yuval Steinitz, pasi KS i OKB-së, me abstenimin e SHBA-së, miratoi rezolutën e cila kërkon dhënien fund të ndërtimit...

Ja kush do të udhëheqë me MPB-në dhe Ministrinë e punës...

Kjo është e paraparë me marrëveshjen e arritur ndërmjet partive politike. Kjo nënkupton se Frosina Tashevska-Remenski dhe Oliver Spasovski nuk do të jenë ministra...

Turqia: Ministrit grek të Mbrojtjes, i mungon edukata

Autoritetet turke kanë reaguar ndaj deklaratave të fundit të ministrit grek të Mbrojtjes, duke i cilësuar si komente provokuese. Ministria e Mbrojtjes e Turqisë i...

Kodheli reagon ashpër ndaj homologut grek: Ka ikur koha e satrapave!...

Ministrja e Mbrojtjes së Shqipërisë Mimi Kodheli, ka reaguar ashpër ndaj deklaratave të bëra dje nga homologu i saj grek Panos Kammenos në kufirin...

Lajmet e fundit