Ballina Etiketimet Muslimane

Etiketim: muslimane

Policia kanadeze arrestoi terroristët e krimit në xhami. ‘Allahu Ekber’ ishte...

Dy persona, që të dy studentë, janë arrestuar pas masakrës me armë që la pa jetë 6 persona në xhaminë qytetin Quebec. Personat kanë hapur...

Bangladesh, miliona muslimanë në tubimin tradicional Bishwa Ijtema

Miliona muslimanë në qytetin Tongi, në bregun e lumit Turang në Bangladesh janë tubuar me rastin e pelegrinazhit Bishwa Ijtema, raporton Anadolu Agency (AA). Bishwa...

KOMENT/ Thaçi, presidenti i një shteti me shumicë myslimane, me kushtetutë...

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, edhe përkundër faktit se Kosova është një shtet laik sipas kushtetutës, dhe përbërja e popullatës së saj...

Hulumtim: Ja sa muslimanë ka në Maqedoni

Mbi gjysma e popullsisë në Maqedoni apo 52,4 për qind për vete vlerëson se është religjioze, 30,6 për qind se deri diku është religjioze,...

Sevil, kryeministrja e parë muslimane që ka mahnitur Rumaninë

Rumania, një shtet anëtar i Bashkimit Europian, ish-pjesëtar i Perandorisë Komuniste dhe me shumicë të krishterë, ka bërë një revolucion politik dhe kulturor. Sapo ka...

New York, zhduket studentja muslimane që u sulmua në metro

Adoleshentja muslimane e cila ishte viktimë e një sulmi të urrejtjes më herët gjatë këtij muaji në metro të qytetit është zhdukur prej dy...

“Mbrojtja e Jerusalemit detyrë e përbashkët e të gjithë muslimanëve”

Një Palestinë e pavarur me kufijtë e saj të para vitit 1967 është e vetmja shpresë për një paqe të qëndrueshme në Lindjen e...

Lajmet e fundit