Ballina Etiketimet Parlament

Etiketim: parlament

Arrestohet një person me iniciale të njëjta me Mijallkovin, a është...

Gjykata Penala ka shqiptuar masën e paraburgimit prej 30 ditëve edhe për dy të dyshuar për sulmin në Kuvend më 27 prill. “Gjatë ditës së...

Sela në gjendje të mirë shëndetësore, në spital kanë mbetur vetëm...

Gjendja shëndetësore e kryetarit të LR-PDSH-së Ziadin Sela është stabile. Ai vazhdon të kurohet në repartin e neurokirurgjisë në klinikën e Tetovës. Drejtuesi i...

Veljanovski nuk e njeh Talat Xhaferin: Ja çka do të bëjë...

Ish kryeparlamentari Trajko Veljanovski më në fund është deklaruar për ngjarjet e dhunshme që ndodhën në Parlament, pasi huliganët maqedonas sulmuan dhe rrahën e...

Zekiri: mos kishte pasur krisma nga sigurimi i Spasovskit do të...

Deputeti i LSDM-së Muhamed Zekiri sonte në Click Plus tha se në sallën e koferncës kur hynën huliganët atëherë sigurimi i Oliver Saspovskit ka...

Shilegovi shpërthen ndaj deputetëve të VMRO: Ju jeni tradhtarët më të...

Deputeti i LSDM. Petre Shilegov sot nga foltoroja e Parlamentit ka kritikuar ashpër deputetët e VMRO-së, duke i quajtur tradhtarë, transmeton TetovaSot. “Ju jeni tradhtarë...

Ibrahimi i Besës në seancën e parë parlamentare: Paregullsi në përkthimet...

Nënkryetari i Lëvizjes Besa, Zeqirja Ibrahimi, në fjalimin e tij të mbajtur në seancën konstituive në Kuvendin e Maqedonisë në Shkup, ka paraqitur paregullsi...

Veljanoski për të premten caktoi seancë konstitutive të përbërjes së nëntë...

Seanca konstitutive e përbërjes së re të Kuvendit të Republikës së Maqedonisë do të mbahet pasnesër, më 30 dhjetor, në orën 13. Seancën e...

4 vite nga “e hëna e zezë” (VIDEO)

Sot mbushen katër vite nga e ashtuquajtura “e hëna e zezë”, kur deputetët e opozitës dhe gazetarët me dhunë u larguan nga salla e...

Ja sa deputetë mund të merrnin shqiptarët nëse Maqedonia do të...

  Sipas një simulimi, sikur Maqedonia të ishte një njësi e vetme zgjedhore, vota e shqiptarëve do llogaritej ndryshe. Pasqyra e deputetëve shqiptarë dhe partive politike në...

Shqipëria cakton datën e zgjedhjeve parlamentare

Presidenti i Shqipërisë Bujar Nishani ka caktuar datën e zgjedhjeve për Kuvendin. Sipas njoftimit për media, zgjedhjet për Kuvendin do të zhvillohen ditën e diel...

Lajmet e fundit