Ibrahimi i Besës në seancën e parë parlamentare: Paregullsi në përkthimet në gjuhën shqipe, hedh poshtë deklaratat e BDI-së

Nënkryetari i Lëvizjes Besa, Zeqirja Ibrahimi, në fjalimin e tij të mbajtur në seancën konstituive në Kuvendin e Maqedonisë në Shkup, ka paraqitur paregullsi në përkthimet në gjuhën shqipe me cka hedh poshtë deklaratat e BDI-së se gjuha shqipe është zyrtare, transmeton InfoShqip.

Gjithashtu Ibrahimi bëri thirje që të mos votohet  Tarçullovski, person ky i akuzuar nga gjyqi i Hagës, dhe i cili nuk u votua nga deputetët e Lëvizjes BESA./InfoShqip.com


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu