Shilegovi shpërthen ndaj deputetëve të VMRO: Ju jeni tradhtarët më të mëdhenj në historinë e Maqedonisë (VIDEO)

Deputeti i LSDM. Petre Shilegov sot nga foltoroja e Parlamentit ka kritikuar ashpër deputetët e VMRO-së, duke i quajtur tradhtarë, transmeton TetovaSot.

“Ju jeni tradhtarë më të mëdhenj në historinë e Maqedonisë. Mbështesni njeriun që shkeli Kushtetutën. Nëse e doni aq shumë Maqedoninë, nuk do ta kishit plaçkitur aq shumë”, theksoi sot në Parlament, Petre Shilegov.

Ai akuzoi edhe kryesuesin e seancës konstituive të Kuvendit, Trajko Veljanoski se katër javë në mënyrë të paligjshme po kryeson me seancën, ku, siç tha ai, po thuhen vetëm gënjeshtra.

Shilegov u tha deputetëve të VMRO-DPMNE nuk është asgjë e frikshme që pas 11 vitesh në pushtet të shkoni në opozitë.

– Kjo është e tmerrshme për pouvstvuvate si sundimin e ligjit. Në fund ju do të mbetet parti me pesë deputetë, – tha Shilegov dhe vuri në dukje se ata janë një turp për Maqedoninë./TetovaSot/


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu