Ballina Etiketimet Deputete

Etiketim: deputete

BDI po përgatitet për zgjedhje, po kërkon figura të reja nga...

Atmosfera që po karakterizon së fundmi skenën politike në Maqedoni pas rezultateve të referendumit, ku pjesëmarja nën 50% e votuesve si pasojë e bojkotit...

Kjo është lista për deputetë e AAK-së (FOTO)

Telegrafi ka siguruar listën e kandidatëve të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, për deputetë të Kuvendit të Kosovës. Listës i prin kreu i këtij subjekti,...

Shilegovi shpërthen ndaj deputetëve të VMRO: Ju jeni tradhtarët më të...

Deputeti i LSDM. Petre Shilegov sot nga foltoroja e Parlamentit ka kritikuar ashpër deputetët e VMRO-së, duke i quajtur tradhtarë, transmeton TetovaSot. “Ju jeni tradhtarë...

Ademi-deputetëve të VMRO-së: Mos i përfshini deputetët shqiptarë në cirkun tuaj

Deputeti I BDI-së Xhevat Ademi në vazhdimin e seancës konstitive ka apeluar deputetët e VMRO-DPMNE-së të mos meren me deputetët shqiptarë duke I bërë...

Firmat e deputetëve të BDI-së, pas përmbushjes së platformës (VIDEO)

BDI-ja e ka marrë seriozisht në diskutim çështjen e ofrimit të nënshkrimeve të saj LSDM-së. "Alsat-M" mëson se po diskutohet për modalitetet në këtë kuadër,...

Dy deputetët e PDSH-së në heshtje totale

Derisa Lëvizja BESA dhe Aleanca për Shqiptarët kanë konfirmuar mbështetjen e tyre për Zaevin, për formimin e qeverisë së re, deputetët e PDSH-së akoma...

RDK e përçarë doli më fitimtare me 3 deputetë

Rilindja Demokratike Kombëtare (RDK), partia e themeluar nga Rufi Osmani ka dalur më fitimtarja në zgjedhjet e 11 dhjetorit. Ajo edhe pse e përçarë...

Zaev: Do të ndryshojë rezultati zgjedhor, mandatet janë 50 me 50...

Lidhja Social-Demokratike e Maqedonisë ka mbajtur një konferencë shtypi në selinë e saj, ku ka folur rreth rezultatit te zgjedhjeve dhe çështjeve që vijnë...

Zekiri: 0 deputet nga diaspora. VMRO tash më ka minus 3...

Zgjedhjet parlamentare në diasporë si duket nuk kane qene te sukseshme per asnje parti politike. Asnjera prej partive politike nuk ka aritur te fitoj se...

Diplomatët për Lajm: Nëse BDI merr më pak se 7 deputetë,...

Ekziston marrëveshje e fshehtë mes VMRO-DPMNE-së dhe BDI-së për rikthim të Gruevskit kryeministër dhe Sasho Mijallkovit në postin e drejtorit të DSK-së edhe pse...

Lajmet e fundit