Ademi-deputetëve të VMRO-së: Mos i përfshini deputetët shqiptarë në cirkun tuaj

Deputeti I BDI-së Xhevat Ademi në vazhdimin e seancës konstitive ka apeluar deputetët e VMRO-DPMNE-së të mos meren me deputetët shqiptarë duke I bërë pjesë e këtij cirku, njofton Aktuale.

“Për fat të mirë në jetën politike shqiptare ndodhi unifikimi I subjekeve parlamentare shqipatre e sublimuar në platformë ka shqetësuar shumë njerëz. Pa dashur të bëhemi pjesë e këtij cirku, sugjeroj, apeloj të vazhdoni me monologjet por pa këmbëngulje në këtë cirk publik të atakoni dhe të përfshini deputetë shqiptarë. Ne jemi këtu të ofrojmë zgjidhje. Ne nuk duam të bëhmei pjesë e këtij cirku. Thoni çfarë të doni por mos u merni me deputetët shqiptarë,” u shpreh Ademi.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu