Ballina Etiketimet Shqiptare

Etiketim: shqiptare

37 vite nga rënia e Jusuf e Bardhosh Gërvallës dhe Kadri...

Shkruan: Ylldrit Bomova Plot 37 vite u mbushën sot nga vrasja e vëllezërve Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zekës nga shërbimet sekrete të ish-Jugosllavisë,...

Ademi-deputetëve të VMRO-së: Mos i përfshini deputetët shqiptarë në cirkun tuaj

Deputeti I BDI-së Xhevat Ademi në vazhdimin e seancës konstitive ka apeluar deputetët e VMRO-DPMNE-së të mos meren me deputetët shqiptarë duke I bërë...

Media austriake paralajmëron përçarjen e partisë së Nikola Gruevskit, ja çfarë...

Nga demonstratat kundër të drejtave të reja për shqiptarët në Maqedoni bëhet fjalë për përleshje mes ndjenjave autoritare dhe liberale, shkruan “Der Standard”. Në protestat...

Ja kush janë shqiptarët e Maqedonisë që sulmojnë Mesila Dodën

“Kur përpiqesh të bësh mirë e shkakton zullum, dhe gjen keq.” Kështu mund të përshkruhet mbështetja e deputetes së PDIU-së në Shqipëri për shqiptarët...

Vllasi: Pa shqiptarët e barabartë në të drejta nuk ka Maqedoni

Kriza në Maqedoni e rrezikon vet shtetin, por ka rrezik që të reflektohet edhe në rajon. Kështu është shprehur veterani i politikës shqiptare Azem...

Alarm granate në xhaminë e shqiptarëve në Zvicër

Në qendër të Dietikonit në Zvicër, është gjetur një gjësend i dyshmitë dhe menjëherë është alarmuar policia. Forcat e rendit e kanë deaktivizuar ate...

Me iniciativë të Selës, nesër mbahet tryeza e rradhës e liderëve...

Nesër me fillim në ora 13 në hotel Arka në Shkup pritet të mbahet takimi i rradhës mes liderëve politik shqiptarë në Maqedoni dhe...

Ziadin Sela: Kushtet të cilat i parashtruan tri partitë shqiptare, duhet...

Ziadin Sela, i LR PDSH-së, ku këmbëngul se kushtet të cilat i parashtruan tri partitë parlamentare shqiptare, duhet pranuar në tërësi, informon Agjencia e...

Bekim Fazliu ofendon platformën shqiptare ,e quan platformë Jugosllave!

Ish deputeti i PDSH Bekim Fazliu në emisionin debativ Click plus në tv 21 ka thënë se platforma e partive politike hartuar në Tiranë...

Vjen edhe kundër platforma e maqedonasve ndaj shqiptarëve të Maqedonisë

Partia Socialiste në Maqedoni e drejtuar nga deputeti Ljubisha Ivanovski-Xingo do të filloj iniciativën për të formuar platformën e përbashkët të maqedonasve, si kundërpërgjigje...

Lajmet e fundit