Ballina Etiketimet Shtetet e bashkuara te amerikes

Etiketim: shtetet e bashkuara te amerikes

DioGuardi lidhje të forta me republikanët, raportet me nënpresidentin e ri...

Kryetari i Lidhjes Qytetare Shqiptaro-Amerikan dhe ish-Kongresisti, Joseph DioGuardi mbetet një nga figurat e respektuara dhe me ndikim tek Republikanët që kanë fituar në...

Clinton: Donald Trump është presidenti ynë, duhet t’i shkojmë pas

Kandidatja demokrate për presidente të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Hillary Clinton, ka folur ëpr herë të parë pas humbjes së saj nga kundërkandidati...

Ambasada e SHBA organizon ngjarje për shpalljen e rezultateve të zgjedhjeve...

Më 9 nëntor 2016, në ora 06:00, në hotelin Aleksandar Pallas, Ambasada e SHBA organizon një ngjarje në pritje të rezultateve të zgjedhjeve presidenciale...

“Trumpi një kukull e Putinit, kandidati më i rrezikshëm në histori”

"Trumpi një kukull e Putinit, kandidati më i rrezikshëm në histori" Hillary Clinton akuzoi dje në mbrëmje rivalin e saj republikanin Donald Trump, si njeriun...

Sulmohet luftanija amerikane, SHBA merr hak

Ushtria amerikane ka bombarduar tre vendndodhje radarësh në Jemen, pas dy sulmeve të një pas njëshme me raketa ndaj një luftanije amerikane brenda pak...